Wellness

Vychutnajte si možnosť súkromného wellness s welcome drinkom a možnosťou následného objednania si nápojov z ponuky hotela, alebo malého občerstvenia v podobe misy s ovocím. Ponuku je možné využiť v priebehu celého týždňa v čase od 10:00 do 24:00 hod. Rezervácia je potrebná vopred na recepcii hotela.

2hotel_glamour041

Fínska sauna

Pôsobenie sauny na organizmus je mnohostranné. Vplyvom vysokej teploty (60 až 110 °C, minimálna vlhkosť vzduchu 10 až 30%) dochádza predovšetkým k značnému prekrveniu kože.

Sauna do značnej miery reguluje krvný tlak (osoby s vyšším krvným tlakom musia používať saunu veľmi opatrne) a telesná teplota sa priemerne zvyšuje o 1 až 2°C. Zvýšené prekrvenie a prehriatie podporuje pohyblivosť svalstva a kĺbov, pričom prispieva k zníženiu bolestí pohybového ústrojenstva. Vyššia teplota aktivizuje činnosť mazových žliaz, vplýva na vyplavenie nečistôt z kože, má podstatný detoxikačný a kozmetický význam. Sauna patrí k najvšestrannejším otužovacím procedúram a význam má aj ako prevencia rôznych chorôb z nachladnutia.

3Hotel_Glamour_Wellness

Ochladzovací bazénik

Ochladenie tela po horúcom saunovaní (vo fínskej saune alebo infrasaune) je nevyhnutné a v ochladzovacom bazéne veľmi obľúbené. Zotrvať v bazéne s teplotou vody do 15 °C sa odporúča na 1 až 2 minúty.

Po saunovom kúpeli, vo fáze ochladenia, poklesne zvýšená telesná teplota tela pôsobením čerstvého vzduchu a studenej vody na východiskovú hodnotu. Ochladenie spôsobuje pocit osvieženia, v nervovom systéme vyvoláva dôležité impulzy na orgány produkujúce hormóny, vplýva na priebeh látkovej výmeny a imunitu.

4Hotel_Glamour_Wellness

Infrasauna

Infračervená prehrievacia tepelná kabína je jedným z alternatívnych druhov potných kúpeľov. Ide o moderný spôsob saunovania vychádzajúci z nových trendov.
Energia sa získava zo špeciálnych plošných infražiaričov, ktorých vlnová dĺžka zodpovedá vlnovej dĺžke ľudského tela. Tie vytvoria v kabíne ideálnu teplotu pre príjemný relax. Dosahujú sa tu nižšie teploty (35 až 55°C) a na prehriatie tela je potrebné saunovať sa približne 25 až 30 minút. Hlavný rozdiel oproti saune s bežným vykurovacím telesom je v tom, že infračervené lúče prenikajú hlboko do tkanív. Potenie je intenzívnejšie a nedochádza k nadmernému ohrevu povrchových vrstiev kože teplým vzduchom. Vďaka tomu sa rozpúšťajú a potením vyplavujú škodlivé látky, čistia sa póry a odstraňujú odumreté bunky. Stúpa spotreba telesnej energie a nastáva odbúravanie tuku. Dobré výsledky sa dajú dosiahnuť pravidelným niekoľkonásobným využitím infrakabíny pri chudnutí a problémoch s celulitídou. Posilňuje sa imunitný systém, takže organizmus sa stáva odolnejším voči prechladnutiu, lepšie znáša fyzickú i psychickú záťaž. Infračervené hĺbkové teplo je osvedčené pri liečbe reumy, artrózy, artritídy, kožných ochorení, znižuje problémy so srdcom a krvným tlakom. Po takomto saunovaní sa človek cíti ako znovuzrodený a dokonale oddýchnutý. Infrasauna dokáže uviesť telo i dušu do harmonického, rovnovážneho stavu.
117387577_3026537827459219_4476271725310308099_n

Vírivka

Posedenie vo vírivke prináša množstvo výhod, tak fyzických, ako aj duševných. V kombinácii s ľahkým podvodným cvičením je jedným z účinných spôsobov pri liečbe osteoporózy, artritídy, zvyšuje hybnosť a silu.
Je ideálnym spôsobom na relaxáciu a duševné upokojenie. Umiestnením chodidiel priamo k vodným tryskám si môžete dopriať efektívnu reflexnú masáž. Vodné chrliče a trysky sú tiež vhodným spôsobom na uvoľnenie svalstva a kĺbov. Intenzívnym pôsobením trysky pôsobia ako hĺbková masáž tkanív. Posedenie vo vírivke je tiež vhodné pri regenerácii častí tela po športových úrazoch. Horúca voda a bublinky spôsobujú zvýšenie telesnej teploty, čím sa zlepšuje krvný obeh. Pri tomto kúpeli je však dôležité dodržiavať stanovený čas a pravidlá, pretože horúca voda môže pre isté skupiny osôb znamenať aj riziká.
19 _TOP4786

Fitnes

Útulné fitnescentrum poteší predovšetkým tých, ktorí majú radi aktívny oddych. K dispozícii sú vám posilňovacia veža, stacionárny bicykel, bežiaci pás a steper, ktoré vám pomôžu udržať sa v kondícii. Pravidelné cvičenie zároveň upevňuje zdravie, formuje postavu a je zdrojom sily. Športový výkon vám spríjemní nádherný výhľad na Zemplínsku šíravu.

benjamin-wedemeyer-t_29wZLpYwg-unsplash

Masáže

Lekárske výskumy ukázali, že masáž má priaznivé účinky na ľudské telo a môže zahŕňať úľavu od bolesti, zmiernenie účinkov úzkosti a depresie, dočasne znížiť krvný tlak a tep. Masáž dopraje telu aj duši zaslúžený oddych a regeneráciu. Vyberte si z nami ponúkaných druhov podľa vášho momentálneho stavu a potreby.

Klasická relaxačná masáž – má celkový povzbudzujúci a uvoľňujúci účinok na celé telo.

Reflexná masáž chodidiel – priaznivo pôsobí na pokožku, psychiku, aj celý organizmus.

Masáž chrbta a šije – uvoľňujúca, vhodná najmä pri bolestiach chrbta a šije, ktoré vznikajú ako následok každodenného preťaženia a stresu.

Bankovanie – súčasť tradičnej čínskej medicíny, alternatívna metóda, ktorá využíva spojenie akupunktúrnych dráh s vnútornými orgánmi.

Lymfodrenážna masáž – spriechodňuje povrchové lymfatické cievy a napomáha tak odtoku prebytočnej vody z ľudského tela.

Cenník:

Klasická relaxačná masáž60 min25 €
 90 min35 €
Reflexná masáž chodidiel30 min13 €
 60 min25 €
Masáž chrbta a šije30 min13 €
Bankovanie60 min25 €
Lymfodrenážna masáž120 min45 €

Objednávka masáží je nutná min 24 hod vopred na recepcii hotela.