KVALITA VODY NA KÚPANIE

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Michalovciach

Wellness

 

Wellness centrum v hoteli Glamour**** je miesto ako stvorené pre chvíle oddychu a načerpanie novej energie. Blahodarné účinky sauny na ľudský organizmus sú už stáročia známe v rôznych podobách po celom svete.

Vychutnajte si možnosť súkromného wellness s welcome drinkom a možnosťou následného objednania si nápojov z ponuky hotela, alebo malého občerstvenia v podobe misy s ovocím.

Viac info na - Súkromný wellness

Ponuku je možné využiť v priebehu celého týždňa v čase od 10:00 do 24:00 hod. Rezervácia je potrebná vopred na recepcii hotela.

 

FÍNSKA SAUNA

Pôsobenie sauny na organizmus je mnohostranné. Vplyvom vysokej teploty (60 až 110 °C, minimálna vlhkosť vzduchu 10 až 30%) dochádza predovšetkým k značnému prekrveniu kože. Sauna do značnej miery reguluje krvný tlak (osoby s vyšším krvným tlakom musia používať saunu veľmi opatrne) a telesná teplota sa priemerne zvyšuje o 1 až 2°C. Zvýšené prekrvenie a prehriatie podporuje pohyblivosť svalstva a kĺbov, pričom prispieva k zníženiu bolestí pohybového ústrojenstva. Vyššia teplota aktivizuje činnosť mazových žliaz, vplýva na vyplavenie nečistôt z kože, má podstatný detoxikačný a kozmetický význam. Sauna patrí k najvšestrannejším otužovacím procedúram a význam má aj ako prevencia rôznych chorôb z nachladnutia.

 

OCHLADZOVACÍ BAZÉNIK

Ochladenie tela po horúcom saunovaní (vo fínskej saune alebo infrasaune) je nevyhnutné a v ochladzovacom bazéne veľmi obľúbené. Zotrvať v bazéne s teplotou vody do 15 °C sa odporúča na 1 až 2 minúty. Po saunovom kúpeli, vo fáze ochladenia, poklesne zvýšená telesná teplota tela pôsobením čerstvého vzduchu a studenej vody na východiskovú hodnotu. Ochladenie spôsobuje pocit osvieženia, v nervovom systéme vyvoláva dôležité impulzy na orgány produkujúce hormóny, vplýva na priebeh látkovej výmeny a imunitu.

 

INFRASAUNA

Infračervená prehrievacia tepelná kabína je jedným z alternatívnych druhov potných kúpeľov. Ide o moderný spôsob saunovania vychádzajúci z nových trendov. Energia sa získava zo špeciálnych plošných infražiaričov, ktorých vlnová dĺžka zodpovedá vlnovej dĺžke ľudského tela. Tie vytvoria v kabíne ideálnu teplotu pre príjemný relax. Dosahujú sa tu nižšie teploty (35 až 55°C) a na prehriatie tela je potrebné saunovať sa približne 25 až 30 minút. Hlavný rozdiel oproti saune s bežným vykurovacím telesom je v tom, že infračervené lúče prenikajú hlboko do tkanív. Potenie je intenzívnejšie a nedochádza k nadmernému ohrevu povrchových vrstiev kože teplým vzduchom. Vďaka tomu sa rozpúšťajú a potením vyplavujú škodlivé látky, čistia sa póry a odstraňujú odumreté bunky. Stúpa spotreba telesnej energie a nastáva odbúravanie tuku. Dobré výsledky sa dajú dosiahnuť pravidelným niekoľkonásobným využitím infrakabíny pri chudnutí a problémoch s celulitídou. Posilňuje sa imunitný systém, takže organizmus sa stáva odolnejším voči prechladnutiu, lepšie znáša fyzickú i psychickú záťaž. Infračervené hĺbkové teplo je osvedčené pri liečbe reumy, artrózy, artritídy, kožných ochorení, znižuje problémy so srdcom a krvným tlakom. Po takomto saunovaní sa človek cíti ako znovuzrodený a dokonale oddýchnutý. Infrasauna dokáže uviesť telo i dušu do harmonického, rovnovážneho stavu.

VÍRIVKA

Posedenie vo vírivke prináša množstvo výhod, tak fyzických, ako aj duševných. V kombinácii s ľahkým podvodným cvičením je jedným z účinných spôsobov pri liečbe osteoporózy, artritídy, zvyšuje hybnosť a silu. Je ideálnym spôsobom na relaxáciu a duševné upokojenie. Umiestnením chodidiel priamo k vodným tryskám si môžete dopriať efektívnu reflexnú masáž. Vodné chrliče a trysky sú tiež vhodným spôsobom na uvoľnenie svalstva a kĺbov. Intenzívnym pôsobením trysky pôsobia ako hĺbková masáž tkanív. Posedenie vo vírivke je tiež vhodné pri regenerácii častí tela po športových úrazoch. Horúca voda a bublinky spôsobujú zvýšenie telesnej teploty, čím sa zlepšuje krvný obeh. Pri tomto kúpeli je však dôležité dodržiavať stanovený čas a pravidlá, pretože horúca voda môže pre isté skupiny osôb znamenať aj riziká.

 


 

 

Akcie

Objavte čaro Slovenska a prežite očarujúce chvíle na brehu Zemplínskej šíravy v príjemnom prostredí hotela Glamour****.Svadby

about us

Oslávte svoj veľký deň v príjemnom prostredí hotela Glamour****. Čaká na vás tím profesionálov, ktorý je pripravený splniť každú vašu túžbu.

Tipy na výlet

location

Okolie hotela je ako stvorené na kúpanie sa vo vodnej nádrži Zemplínska Šírava, návštevu okolitých hradov, turistických destinácií ako Sninský kameň a Vihorlatské jazero, či hudobných a kultúrnych festivalov.