KVALITA VODY NA KÚPANIE

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Michalovciach

 

Známa rekreačná oblasť Zemplínska šírava patrí k najteplejším oblastiam na Slovensku. Nebývalé množstvo tropických dní a nocí urobilo z tejto druhej najväčšej vodnej plochy na Slovensku významné turistické centrum zemplínskeho regiónu.

Vodná plocha má rozlohu 33 km2, dĺžku 11 km, šírku 3,5 km, priemernú hĺbku 9,5 m, maximálnu hĺbku 14 m. Zemplínska šírava má mimoriadne priaznivé podmienky na kúpanie, vodné športy, rybolov.

Okolie Zemplínskej šíravy vytvára priestor na rekreáciu aj turistiku v ktoromkoľvek ročnom období. Strediská cestovného ruchu Zemplínskej šíravy sú výlučne na severnom a severozápadnom brehu vodnej nádrže: Biela hora, Hôrka, Medvedia hora, Kaluža, Kamenec, Klokočov, Paľkov.

Východná časť je chráneným areálom o rozlohe 622 ha - ornitologickou lokalitou európskeho významu.

 


 

Akcie

Objavte čaro Slovenska a prežite očarujúce chvíle na brehu Zemplínskej šíravy v príjemnom prostredí hotela Glamour****.Svadby

about us

Oslávte svoj veľký deň v príjemnom prostredí hotela Glamour****. Čaká na vás tím profesionálov, ktorý je pripravený splniť každú vašu túžbu.

Tipy na výlet

location

Okolie hotela je ako stvorené na kúpanie sa vo vodnej nádrži Zemplínska Šírava, návštevu okolitých hradov, turistických destinácií ako Sninský kameň a Vihorlatské jazero, či hudobných a kultúrnych festivalov.